0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-37 %
BUHESHUI 0.45 W 3.5 V Solar Cell Polycrystalline Solar Panel Module Toy Panel САМ Solar Charger For 2.4 V Battery Education 65*50 ММ

BUHESHUI 0.45 W 3.5 V Solar Cell Polycrystalline Solar Panel Module Toy Panel САМ Solar Charger For 2.4 V Battery Education 65*50 ММ

BGN 1.00
BGN 1.58
Продуктът е наличен

Налично


Трговија на големо 0.45 W 3.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Модул DIY Играчка Панел Образование Колекции 65*50mm 100pcs/многу Бесплатен Превозот
Опис На Производот
1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3.поликристални силикон
4.Макс работа напон : 3.5 V
5.Макс работат на струјата : 0-128ma
6.моќност : 0.45 W
7. Димензија : 65mm×50mmx 3 мм
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО PO
Пакети вклучуваат : 1x 0.45 w соларен панел
1. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас.
2. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail.
3. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.
4. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро.

Параметри на продукта

Брой панели:
1
Сгъваем Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Гъвкави Слънчеви Панели:
No
търговска марка:
БУХЕШУЙ
Материал:
Поликристален Силиций
Номинална Мощност:
NO
Размер:
65*50mm
Номер На Модела:
0,45 Вата
Брой клетки:
7
Макс. Силата на:
0,45 Вата
is_customized:
Yes

Продукти в категория