0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Afanti Music направи си САМ guitar САМ Electric guitar body (ADK-097)

Afanti Music направи си САМ guitar САМ Electric guitar body (ADK-097)

BGN 120.00
Продуктът е наличен

Налично


Afanti Музика DIY гитара / DIY Електрична гитара тело (ADK-097)
Afanti Музика, Основана во 1988, се направат било гитара за вас!
Afanti Музички Инструмент CO.,LTD
1. Вистински гитара фабрика! Заверена од Made-in-China.com
2. Злато член на Alibaba.com & Made-in-China.com
3. Прилагодено Дизајн На Располагање!
4. Бесплатно користење на логото такса
5. 24 ЧАСА ОНЛАЈН УСЛУГА
Afanti Музика Електрична гитара Тело (ADK-097)
Гитара тело во парк, ние може да го испратам до тебе во секое време!
Заедничката : Гром На
Тело : Basswood
Боја : Црна
Нето Тежина : 1.30 KG
ако треба, ние може да ви понуди било какви информации на оваа гитара тело!
Само кажете ни во секое време!
Afanti Музика, да направи било гитара за вас!
За нашите пакување
1. професионални пена случај
2. двојна лента
3. со многу кревка ознаки
4. со отворени пакување упатство
Afanti Музиката е насекаде!

Параметри на продукта

Размер:
40 inches
Номер На Модела:
АДК-097
Позицията На Тон:
22
Моталка На Струните:
Затворена Дръжка
да вземете:
Пасивен Затворен Тип
Материал На Корпуса:
Липа
Материал Fretboard:
Палисандрово дърво
Тип:
Електрическа китара
Подходящ за:
Новини, професионална дейност, унисекс, домашно обучение
Материал На Задната Част / Страна:
Липа
Материал Лук:
Бразилски Гора
търговска марка:
Афанти

Продукти в категория