0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-10 %
Светкавица гореща обувка конвертор адаптер за камера се използва за универсална C / N светкавица, тъй като SC-5 / YN-H3/ T4C PF150

Светкавица гореща обувка конвертор адаптер за камера се използва за универсална C / N светкавица, тъй като SC-5 / YN-H3/ T4C PF150

BGN 13.00
BGN 14.37
Продуктът е наличен

Налично


Вовед
Оваа флеш топла адаптер е применлив во flasher не можат да бидат директно во контакт со камера, што го прави за да се поврзете со камера за да се обезбеди ефектот на synchronously флеш со камерата.
Овој производ е мала зафатнина, добар изглед на екстериерот и сигурен во однос на перформансите, тоа навистина ќе се обезбеди олеснување за фотографи, и тоа е многу лесен за користење, Само слајд PC sync Адаптер во чевли шут и ќе имаш PC штекер.
Карактеристики Преку додаток на Топла чевли за да се постигне бренд камери(како На Soni. Коника Minolta и така натаму) конвертирате да Може, Nik, Pantex, Panasoni,Samsun и други флеш. Достапна за употреба на студиото светлина и flashgun активирањето преку PC приклучок На TTL блиц и PC Приклучок на студиото флеш можат да работат во исто време
Погоден за :
За сите стандардни универзална топло-број на флеш,како 600 EX,SB900,YN560,TR980 итн.
За SONY&MINOLTA ДИГИТАЛНИ SLR фото апарати, како што се :
A900 A850 A700 A550 A500 A350 A330 A300 A230 A200 A100 A100 K Axx серија
MINOLTA А1 А2 A200 Z1 Z2 Z3 Z5 7 Hi 7i 7 D 5 D ..
Answer : ___________________________ Note : НЕ ПОДДРЖУВА TTL НАЧИН
Пакетот вклучува :
Топла Чевли Адаптер x1(без PC Sync мозок)

Параметри на продукта

TTL:
No
Номер На Модела:
СК-6
Дисплей:
No
Съвместим Марка Камери:
SONY
търговска марка:
Хари добре

Продукти в категория