0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-34 %
Австралия бестселър Лукас PAPAW мехлем за пелена обрив крем апликатор папая кожни обриви крем грижа за ужилване от насекоми пелена обрив

Австралия бестселър Лукас PAPAW мехлем за пелена обрив крем апликатор папая кожни обриви крем грижа за ужилване от насекоми пелена обрив

BGN 64.00
BGN 97.44
Продуктът е наличен

Налично


Австралија Најпродавани Лукас PAPAW Маст 25g*6 Pcs
Она што е Лукас' Papaw Маст?
На Papaw/Шепа Шепа/Папаја Масти може да се користи како локален тематски примена на следниве : Распукана кожа (Вклучувајќи сува/chaffed усните и испукани брадавиците) Nappy осип Врие Мали Отворени Рани и Изгореници каснувања од Инсекти Chaffing Чакал Осип Splinters Изгореници Привремено олеснување на симптомите на Егзема и дерматитис
Лукас Лекови Papaw Маст е изработена од страна на Лукас Лекови за над 80 години, и е светски следново. Еве еден извадок од Компанијата производ лист кој го илустрира историјата на производот :
"За неколку години д-р Т П Лукас практикува во Лондон. Барам потоплите климатски тој отиде во Австралија во 1876 година, се практикува во Мелбурн за 10 години пред да се пресели во Квинсленд. Таа беше тука во Квинсленд во потрага по природен лек за болеста, тој врши неговите научни истражувања и експерименти кои доведоа до неговата формулација на Papaw Маст. По неколку години на истражување, како ботаничар со професионално искуство, тој што е наведено во неговиот 1906 Прирачник дека тој верува дека papaw беше меѓу најдобрите антисептик уште не се откриени. На антисептички својства забрзано чистење на рани. Тој верува дека својствата на papaw дрво (Carica Папаја) направи еден од најистакнатите дрва во светот. На илјадници примероци кои поминале низ рацете, кој што им заповеда на своите најблиски внимание и на која тој ги посветила посебна студија беше Papaw Дрво. Неговите истражувања го навело да се верува дека тој го направил одличен откритие. Т. П. Лукас доби многу лечи со лекови направени од Papaw Дрво."
Содржи : 39mg/гм на свежо ферментирани шепа шепа, unguent Carica Папаја L, а 0.1 mg/g од калиум sorbate како конзерванс.
1.Ние брод на Светот, освен APO/FPO
2.Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до повеќето земји во рок од 10 до 20
работни дена.

Параметри на продукта

Воспользуйся:
Лицето
Тип Елемент:
Крем
GZZZ:
YGZWBZ
Държава / регион на производство:
Китай
Съставка:
лапа лапа, миро Carica Papaya L и 0,1 мг / г сорбата калий
документ:
GZZZ
Пол:
Унисекс
Характеристика:
Коректор Пигментация
Номер На Модела:
Миро Лукас западна papau
търговска марка:
Твоята любов
НЕТНО ТЕГЛО:
25 г
Произход:
Австралия
Налични Хора:
Възрастен Лукас ПАПАВ миро
Предимство:
Ремонт напукана кожа (включително суха / напукани устни и напукани зърната)
Характеристика:
за облекчаване на симптомите на екзема и дерматит
Предимства:
Облекчаване На Ухапвания От Насекоми
Категория:
мехлем от папая
Ефективност:
крем за кожата лапи лапите
собственост:
апликатор крем за памперси
Категория Продукти:
крем от машините
Подходящ за:
сухи / напукани устни и напукани зърната

Продукти в категория