0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-15 %
Vestido de Феста вечерни рокли с дълъг халат Soiree de 2017 A Line скъпа деколте във форма на пръчки шифон партия бала рокля Abendkleider

Vestido de Феста вечерни рокли с дълъг халат Soiree de 2017 A Line скъпа деколте във форма на пръчки шифон партия бала рокля Abendkleider

BGN 218.00
BGN 255.98
Продуктът е наличен

Налично


Vestido де Феста Вечерни Фустани Долг Облека де Соаре 2017 Линија Душо Деколте Beaded Chiffon Партија Матурска Gown Abendkleider
ГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТА
БОЈА ШЕМА
КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ
Сите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува :
1.Целосна биста= __ cm
2.Половината = __ cm
3.Колковите= __ cm
4.Рамо до Подот =_cm
5. Рамо до рамо=_cm
6.Грб око/ Грб дупка=_cm
7.Bicep=_cm
8.Должина На Ракав
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?
A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти. Обичај природата на нашата фустани значи нашата откажување и Политика на Враќање е построги од други предмети, така што е важно да се цел внимателно.
П : дали Ќе бидам во можност да го смени мојот фустан ако јас го добијат тоа и тоа doesn’т собере точно во право?
А : ве Молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина;
П : Може ли да цел овој фустан во различен стил/ткаенина/должина?
A : Ние би можеле да обичај се направи во согласност со детални барањето доколку промени поени се функционални. Таму ќе биде одреден клиент направени наплаќаат врз основа на детални сопствени направени барање
П : Ќе фустан изгледа токму како што се прикажани на сликите?
А : ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според сликата,па затоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел.
П : Како можам да бидете сигурни дека јас сум нарачување на правото големина?
О : Кога да нарачате облека за вашиот специјален повод онлајн, во право си да се плаќаат поголемо внимание за добивање на големината право! Бидејќи ние сме една меѓународна компанија, нашата облека може да се изврши поголем или помал од стандардните големини што се користи за да се.

Параметри на продукта

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, обичай размер
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Силует:
А-Линия
Материал:
Акрил, Полиестер, Ацетат, Ликра
Вграден сутиен:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
Украса:
Пайети, Мъниста, Кристали, Апликации, Колани
Влак:
Стрелка С Форма На Влак
Стил Ръкави:
Редовен
Номер На Модела:
Kissbridal-LC566
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
търговска марка:
kissbridal
Отвор на вратата:
Мадама
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Тип Тъкани:
Шифон
Талия:
Натурални
Случай:
на бала нощ, вечерна рокля
Цвят:
направени по поръчка
Размер:
custom made

Продукти в категория