0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Печка преформатиране инфрачервен нагревател IC печка преформатиране запояване T962A с висока технология на запояване печатни такса поточна линия

Печка преформатиране инфрачервен нагревател IC печка преформатиране запояване T962A с висока технология на запояване печатни такса поточна линия

BGN 928.00
Продуктът е наличен

Налично

Инфраред IC Грејач Т-962 A Име : ИНФРАЦРВЕН IC грејач Модел : T-962 A ГОЛЕМИНА : 43*37*26 CM
1. T962 A Опис :
На T962a е микро-процесор контролирани reflow рерна. Уредот се напојува со стандарден 110 VAC 50/60 HZ (220 VAC Модел е достапен). Корисничкиот интерфејс е реализиран по пат на T962a текст на копчињата и LCD дисплеј. Пред-Сет Начини на греење се избрани од страна на корисникот интеракција со топлинска циклус напредок забележа на LCD екранот.
Оваа автономни reflow станица овозможува безбедно лемење техники и манипулација на SMD,ТОРБА и други мали електронски делови монтажа на PCB монтажа. На T962a може да се користи за автоматски да "ре-проток" лемење да се поправи лошиот лемење зглобовите, отстранете/замени лошо компоненти и целосно мали инженеринг модели или прототипови.
На windowed фиока е дизајниран да се одржи на работа-парче. Термички циклус точноста е одржуван од страна на затворена јамка микро-компјутер за контрола со инфраред греалки, thermocouple и циркулација на воздухот.
На T962a е едноставен за користење, на лемење процес е целосно автоматски дефинирани од страна на пре-дефинирани термички циклуси,
2. Карактеристики :
1) T962 A е автономни Микро-Процесор контролирани IC Грејач и лемење rework станица.
2) го Користи до 1500 w на енергетски ефикасни Инфрацрвена греење и циркулацијата на воздух да се ре-проток лемење во голем 300*320mm област.
3) Параметри од Осум (8) Лемење циклуси се Пре-Дефинирани
4) Лемење циклуси се тастатура одбраната и напредок прикажани на T962a LCD.
5) Една windowed фиока држи собранија во рамките на греење комора,
6) T962 A дизајн, ергономски, практична и лесно да се управува.
7) целата лемење процес се завршува автоматски од Загрее, се Впие и Reflow преку кул - надолу.
8) T962 A дизајн, ергономски, практична и лесно да се управува.
9) T962 A е економски rework решение од еден работи на побарувачката мала серија на производство.
10) мала тежина и мала меморија овозможува T962a да биде лесно клупата поставен превезуваат или чуваат.

Параметри на продукта

is_customized:
Yes
Номер На Модела:
Т-962А
Уеб сайт:
www.zjyingxing.com
Време На Цикъл:
1-8 мин
подаване на напрежение:
AC110V / 50Hz AC220V /60Hz
is_customized:
Yes

Продукти в категория