0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Обзавеждане на ПХБ ниски цени, с 2 камери и 27 фидерами автоматична система / Vision BGA Pick & Place Machine/SMD LED Machine

Обзавеждане на ПХБ ниски цени, с 2 камери и 27 фидерами автоматична система / Vision BGA Pick & Place Machine/SMD LED Machine

BGN 5280.00
Продуктът е наличен

Налично


SMT Изберете и Место Машина TVM802 A
Технички Paramater : Спецификации
Верзија
TVM802 A
Применливи PCB
20mm*20mm~340mm*340mm
XY оска движат во опсег
305*350mm
Z оската движат во опсег
15mm
Сместување главата количина
2
Монтажа способност
5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)
Точност, монтажа,
±0.025 mm
Применливи компоненти
0402-5050,СОП,QFN,IC,BGA
Лента ширина
8мм, 12mm, 16mm
Задолжени за хранење телиња
27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)
Вакуум пумпа
15-92 KPA (Mute вид пумпа)
Вакуум пумпа количина
3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)
Напојување
220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)
Просечна работна сила
100w
Тежина
G. W. : 65kg; N.W. : 45kg
Пакување големина
0.51m3
Машина димензија
L 980mm*W 655mm*H 285mm
Видео :
https : //www.youtube.com/channel/UCHg2 VCSol Cu Fe YLKx XAPp9 Pa
Пакување :
Стандардни Додатоци : TVM802 A изберете и место машина : 1 Постави Кориснички Прирачник CD : 1 BUC CD диск : 1 PCS USB : 1 BUC Моќ Линија : 1 PCS Завртка Возач : 1 Сет 5 вид млазницата : 1 Сет (Целосно 7 : XS-2, С-2, М-1, L-1, XL-1) Резервни Делови : 1 Сет(Премачкување : 1 кутија, Клуч : 1 BUC, Надразнување игла : 1 BUC, Триење прстен : Неколку)
Нашите Услуги : време на Испорака : Стоки во парк,откако доби плаќање рок на Плаќање : T/T,Western Union,Paypal Гаранција : Една година

Параметри на продукта

Номер На Модела:
TVM802A
Приложение:
20 mm * 20 mm-340мм*340мм
Уеб сайт:
www.zjyingxing.con
производство:
ДА
Склад:
ДА
Приложимо ПХБ:
20 mm * 20 mm-340мм*340мм
Работно видео:
https
Версия На Софтуера:
Английски
Тегло:
G. W
Размер на опаковката:
0,45 куб м
Визуален камера :
2 HD CCD камера
Хранилки:
27

Продукти в категория