0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-15 %
Двуканална Цифрова Терапевтичен Масажор Десетки Електрически Стимулатор На Мускулите С 1 Чифт Електрод Проводими Сребърни Ръкавици За Десетки

Двуканална Цифрова Терапевтичен Масажор Десетки Електрически Стимулатор На Мускулите С 1 Чифт Електрод Проводими Сребърни Ръкавици За Десетки

BGN 45.00
BGN 52.69
Продуктът е наличен

Налично


Спецификација : Точка име : Десетици терапијата со масажа на уредот Апликација : Спроведување гел за ДЕСЕТИЦИ масажа, опуштање на мускулите, болка-се ослободат. Масажа област:Вратот Назад Рамо Половината Buttock Материјал : ABS, метал Влезен напон : Dc 5 V Номинална струја : ≤60m A Номинална моќност : ≤0.5 W Пулс ширина : во Рок од 0.1 m S±10% Функција 2 Излези со 10 начини 20 Нивоа на интензитет 20 Минута default тајмер, може да се прилагоди од 10-60 минути литиум батерија. Основната функција : 1.Здравствена заштита со масажа analgesia 2.Stmulation терапија со акупунктура 3.Масажа по електронски удар 4.Имунолошкиот regulatio 5.Holographic auricular терапија 6.Терапија во собата може да се промовира крвта околности на некои посебен дел каде има повеќе акупунктура точки на телото. Подобрување исклучиво телото здравје, направи целото тело се релаксираат и да се намали заморот. Ракавици : Карактеристики : - Проводници, дише, абсорбента. - Мека и добар отпор, алтернативни electrode лист или за општи терапевтски апарати и убавина опрема. - Широко се користи во убавина нега индустрија, здравствената индустрија, медицинска опрема индустрии. - Може да се користи индивидуално (со голем Десетици electrode подлога), или и двете заедно. Спецификации : - Технички индикатори : Проводници, ≤50Ω - Материјал : сребрен влакна - Size : 83 x 185 mm / 3.15" x 7.28" Пакетот вклучува : Уред за x 1pc Голема подлога x 2 парчиња Мали подлога x 2 парчиња Електрична жица x 2 buc cablu USB & AC адаптер x 1pc упатството x 1pc Подлога Носителот x 1pc 1 Pair Проводници Ракавици Ако сакате различен стил на Десетици massager или други Десетици massager додатоци, а потоа можете да пристапите на линкот подолу :
Десетици масажа машина уред : Десетици massager комбинација :
Десетици доведе жица кабли : Десетици massager додатоци : Electrode ракавици и kneepads : Electrode обука влошки :
Слики :

Параметри на продукта

Тип Елемент:
Масаж И Релакс
търговска марка:
Elysaid
Номер На Модела:
AS102-10AB
Размер:
Medium
Приложение:
Тяло
Материал:
Композиционен Материал
Името на елемент :
масажор за тензотерапии
Приложение:
Тялото, ръка, масажна машина и машина физиотерапевтическая
Имоти :
Масажор, Медицински Консумативи И Аксесоари
Тип:
Масажор за тяло, электродные подложки
Масажна зона:
Шия Завъртане На Рамото, Талията Бедрата
използвайте за:
Ползи за задната част на коляното, раменете, глезените, китките на ръцете и лактите
Характеристика:
Eletric, преносим, богат на функции
Функция:
Пулс десетки иглорефлексотерапия
Материал:
Matel, ABS
документ:
CE и ROHS

Продукти в категория